Úvod Pražský klub Organizátorům Hnutí Brontosaurus

 Klub přátel Lukova
Úvod
O nás
Hrad Lukov
Místa kam jezdíme
Jak se zapojit
Organizátoři
Kursy, školení
Napsali o nás
Naši partneři
Kontakty

 Forum

 Plánované akce

 Kronika - fotogalerie
2012
2011
2010
2009 a starší

 Lukovské království
Jméno:
Heslo:
 

wired by CESNET2

Klub přátel Lukova

Připomínky ke stránkám,
fotky, texty...
posílejte na
vera(tečička)konupkova
(zavináček)
centrum(bod)cz

© 1996 - 2009
>>Úvod >>1997 >>Ještěřice 02

LUKOVSKÁ JEŠTĚŘICE č. 2 / 1997

Informačník ZČ Hnutí Brontosaurus Klub přátel Lukova

Ahoj kamarádi a kamarádky!

Léto je v plném proudu, povodně už začínají opadat, Lukov však stojí na kopci a čeká na vás. Dostali jsme dotaci na prázdniny, máme však málo účastníků do 18 let. Abychom nemuseli část dotace vracet, zveme zvláště tyto (ale nejen tyto) na Týden otevřených dveří na Lukově na konci prázdnin. Ještě je dost míst i na organizátorském kursu, který bude probíhat souběžně.

Během jarních víkendovek se vyzdívala severní stěna bývalé kuchyně a odkopaly základy severní stěny tunelu. Dále se zdilo na vstupní věži, přičemž se ztratila většina tyčí od tee-pee. Počasí sice moc nepřálo, ale práce pokračovaly i v červenci. Do půlky měsíce se severní stěna paláce vyzdila nad úroveň klenby nad kuchyní a do výšky cca 1,5m pod tunelem. Zároveň se vozila suť od severní hradby na klenbu ,a když pršelo, tak se vyklízel první sklep. Vykopávky zatím ještě neprobíhaly.

O svátečním víkendu se ve vstupní věži schovali před deštěm zlínští pivaři, kteří, než vypili 8 beček, odpuzovali turisty a došlo i k drobnému konfliktu s brigádníky. Pršelo téměř bez přerušení celé 4 dny. Zpočátku jsme využívali světnici na Prádlech, potom část rodin s dětmi odjela, část se přestěhovala na naši základnu u sv. Jána, kde nocovali i brontosauři z hradu. Během týdne tam správce pan Skřivánek instaloval sporák na dřevo, takže tam už lze topit i vařit. Od úterka byli týden na Lukově opět Američané v rámci projektu Global Works, pomáhali na hradě, ale spali dole u Klačánků. Oběd jsme jim vařili na Prádlech.

Dostali jsme dotaci 15.000,- na víkendovky. Jarní víkendovky a školení vyjdou tak na 5.000,-, na podzimní zbývá 6.000,- (část dotace padne na pronájem základny). Jezděte, opět budeme proplácet účastníkům 1 cestu, vedoucímu obě. Pro akce s brigádou je poplatek za noc v základně symbolických 5,-Kč pro členy KPL (účastnické poplatky jsou podmínkou ministerstva pro dotaci) Zatím jsou obsazené pouze podzimní prázdniny (BRĎO Jitřenka z Prahy), kdy je tedy nutné spát na hradě.

Ještěr zatím nebude vycházet, nemá ho kdo dělat. Lukovská ještěřice se některým členům zdála moc troufalá, zkusíme to s ještěřičkou, neboť Ještěrka chodí na základní články místo Ještěra. Dušan Koštejn-Marvin praštil s funkcí Velkého Bronta, první říjnový víkend bude Valná hromada HB na Toulcově dvoře v Praze, kam zveme zvláště naše organizátory (nejen jako delegáty, ale budou třeba i další pomocníci). Nové tváře do Rady Brontosaura hledáme především z řad v Praze studujících či svobodných brontosaurů. Aby mohla být Rada vůbec zvolena, musí Valná hromada ubrat Radě většinu povinností, neboť žádný radní už tolik práce nezvládá a všichni s tím chtějí praštit. Řešením by bylo i opětovné sloučení s Asociací Brontosaura, ale to by též musel někdo nějakou dobu připravovat.

Máme málo drbů a jiných zpráv. Eva Hlavizňová si snad vzala Honzu Grosse v sobotu před povodní, Eva Malá se přestěhovala do Řep, stále nevíme, zda a co se narodilo Černíkům. Pište, volejte.

Co u vás natropily povodně? Dost z vás bydlí dost nízko...

Potěšila mne jedna zpráva: Sdružení pro mimoškolní ekologickou výchovu dětí Rezekvítek pořádá brigádu na pomoc postiženým záplavami v Troubkách u Přerova v termínu 7.-15.8.97. Chcete-li tam pomoci spolu s bezva partou mladých lidí z Rezekvítku, zavolejte na tel. č. 05/43211264, 05/43216483.

V Praze 25. července 1997                                       George

ZČ HB KPL, Jiří Dražil, Španielova 1291/6, 163 00 Praha 6-Řepy,
tel. 02/3019775 večer, do zaměstnání 02/67005956, E-mail: kpl@email.cz