Dobrodružství na pasece (Jánské lázně) 4.-10.8.2012

Toulcův dvůr Klub přátel Lukova Hnutí Brontosaurus
Dobrodružství na pasece
4.-10.8.2012
Úvod
Místo pobytu
Program
Lektorky
Přihláška
Fotky z roku 2011


Lesní pěšinkou
25.8.-31.8.2012
Úvod
Místo pobytu
Program
Lektorky
Přihláška
Fotky z roku 2011


wired by CESNET2

Klub přátel Lukova
Klub přátel Lukova

vera.konupkova@ centrum.cz
© 2011

Místo konání:

Vila Duncan, Lesní ulice 210, obec Janské Lázně, okres Trutnov (silnice č. 297 ze Svobody nad Úpou)

ubytování ubytování
Objekt je obklopen lesy, leží v malebné horské přírodě na hranici Krkonošského národního parku, zároveň ale v blízkosti lázeňského městečka a lyžařského střediska Janské Lázně. V okolí se nachází řada přírodních i kulturních turistických cílů. Lanovou dráhu na Černou horu (1299 m. n. m.) lze využít i v letní sezóně, její vrchol je ideálním východiskem pro další pěší výlety po hřebeni hor. Turistické stezky vedou přímo do středu cenného přírodního komplexu Rýchorský prales, kde mohou návštěvníci obdivovat chráněné rostliny a husté bukové porosty. Blízké Lanové centrum uspokojí všechny milovníky adrenalinu. Zajímavý program nabízí Krkonošské středisko ekologické výchovy (KSEV) sídlící na Rýchorské boudě. V dojezdové vzdálenosti se nachází ZOO Dvůr Králové s největší sbírkou afrických zvířat v Evropě, barokní komplex lázní a špitálu Kuks se sochami Ctností a Neřestí M. B. Brauna i dalšími plastikami vytesanými do skal v blízkém okolí. Lze navštívit také Babiččino údolí, proslavené romány Boženy Němcové, s naučnou stezkou a četnými památkami: zámek Ratibořice s krásnou zahradou, Staré Bělidlo, Ludrův mlýn, Viktorčin jez.

Ubytování

je zajištěno ve dvou zděných budovách, v areálu se nachází hřiště, stolní tenis, venkovní amfiteátr. Indoorový program bude probíhat v hlavní budově, kde máme k dispozici 3 samostatné učebny, jedna učebna má televizi a video.

ubytování ubytování

Charakteristika ubytování:

Vila Duncan - hlavní budova, kapacita 70 míst, kde jsou k dispozici 3-9lůžkové pokoje s vlastním sociálním zázemím (WC+sprcha) přímo na pokoji nebo přes chodbu. Pokoje jsou v přízemí a 1. patře, mimo centrální dění indoorového programu, takže by nemělo hrozit, že bychom děti, které chodí po obědě spát, rušili.

Každý pokoj má přidělené vlastní sociální zázemí. Vícelůžkové pokoje mají jak postele tak palandy. Vždy jde však rozložení postelí i paland přizpůsobit tak, aby vznikla v dolním patře paland manželská postel a mohla se vyspat maminka s dítětem společně. Pokoje jsou prostorné.

Z důvodu toho, že převládají vícelůžkové pokoje nebude možné pro každou maminku s dítětem zajistit samostatný pokoj. Počítejte prosím tedy s tím, že bude nutné ve většině případě bydlet na pokoji minimálně po dvou maminkách s dětmi a zvažte dopředu tyto možnosti. Pro některé maminky bude možné zajistit samostatný pokoj v hlavní budově nebo případně ve vedlejší budově (vzdálené cca 50 m), kde budeme mít k dispozici ještě další 3-4 4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zázemím pro případ, že potřebujete soukromí. Tento požadavek prosím sdělte v přihlášce. Budeme se snažit vaše požadavky na ubytování co nejvíce zohlednit. Samostatné pokoje budeme přidělovat podle toho, kdo se o ně přihlásí dříve. Další požadavky na to, s kým byste chtěly bydlet (pokud plánujete jet více kamarádek dohromady) připište také k přihlášce.

Rozložení pokojů v hlavní budově (pro bližší představu):

Přízemí:
Pokoj Počet lůžek Sociální zařízení Palandy Počet maminek na pokoji
1. 3 + kancelář ano ne tým
2. 3 ano ne 1
3. 4 ano ano 1
4. 5 na chodbě ano 2
5. 5 ano ano 2
6. 9 na chodbě ano 2-3
7. 8 ano ano 2-3


1. patro:
Pokoj Počet lůžek Sociální zařízení Palandy Počet maminek na pokoji
8. 4 na chodbě ne 2
9. 3 na chodbě ne 1
10. 9 ano ano 2-3
11. 9 na chodbě ano 2-3
12. 6 ano ano 2-3
13. 4 ano ne 2
14. 3 ano ne 1


V druhé budově jsou k dispozici 4 pokoje - 4lůžkové s vlastním sociálním zařízením pro maminky, které potřebují bydlet sami nebo pro celé rodiny.

ubytování ubytování ubytování

Stravování:

vlastní jídelna - 2 místnosti, zajištěna plná penze, domácí kuchyně - 5x denně strava včetně pitného režimu, snídaně formou švédského stolu

ubytování ubytování
Večer bude pro maminky zajištěn od týmu bar (vody, víno, pivo, nějaké slané i sladké tyčinky) a bude možnost si to na místě odkoupit.

Cena za pobyt:

- dospělý 3990 Kč
- dítě ve věku (2-6let) 2990 Kč
- každý další dospělý (babička, tatínek) 2990 Kč
- každé další dítě ve věku (0-2 roky) zdarma bez nároku na lůžko a stravu

Nabízíme výhodný balíček pro 2 dospělé (rodiče) a 2 děti za 11900Kč! Neváhejte a vezměte s sebou i tatínka :)

Základní cena zahrnuje náklady na:
ubytování, stravování 5x denně, program pro maminky/tatínky s dětmi ve věku 2-6let, materiálové vybavení, dárek