Šest sluncí
Pracovně zážitkový tábor
21. - 28. 8. 2016
hrad Lukov u Zlína

Hrad Lukov

Zřícenina hradu Lukova se nachází přibližně 13 km od Zlína na úpatí Hostýnských vrchů. V současné době patří obci Lukov, a o jeho záchranu a oživení se naštěstí snaží místní Spolek přátel hradu Lukova (SPHL), protože jinak by chátral až do doby, než by na jeho místě zbyla pouze hromada kamenů. Na záchraně hradu se výrazně podílí i základní článek Hnutí Brontosaurus a další nadšenci a dobrovolníci z celého světa.

Pomoc hradu 

Pomoc hradu

Celých osm dní se zúčastníte života na hradě. Základnou nám bude hrad (tedy to co zbylo) Lukov, kde se bude vařit, spát a pomáhat s jeho zakonzervováním. Část dne (5 hodin) budeme pomáhat na hradě (pomoc při zdění, přemisťování stavebního materiálu, krumpáč, lopata, kolečko, srp a kopřivy, pomoc při archeologických vykopávkách). Jedná se o tvrdou dřinu, budeme pracovat 4 dny. Místní spolek, který se o hrad stará, nám za práci přispívá nevelkou částkou na jídlo.

Ubytování

Ubytování je zajištěno pod klenbami hradu. Na hradě je pitná voda, částečně zavedena elektřina, sprcha je pouze studená, venkovní. Stav hradu Lukova je vám možná znám: z hradu dnes stojí pouze torzo západního paláce, ve kterém můžete spát na cihlové podlaze, ale připravte se na prach a přirozenou hradní vlhkost. Za pěkných nocí všichni nejradši spí na nádvoří pod hvězdným nebem. Připravte se na dost zálesácké podmínky, prostě konec světa.

Strava

Strava domácí, kontinentální, vydatná a chutná, uspokojující náročné chutě všech. Na hradě se vaří v malém hospodářském stavení na kamnech.

Oděv

Naprostou nutností je praktické oblečení, ve kterém budete moci běhat, skákat nebo prodírat se ostružiním (prostě vykonávat všechny činnosti, které si pro Vás vymyslíme) bez obav o stav Vašeho ošacení. Pamatujte i na vhodnou obuv.

Místo konání

Hrad Lukov u Zlína, Podívejte se na mapu, uvidíte jak je okolo krásně :-) Souřadnice: 49°18'11.477"N, 17°44'25.636"E

Hrad Lukov 

Poplatek

Akce je částečně financována z prostředků Ministerstva školství a tělovýchovy a z příspěvku místního spolku za práci účastníků při opravách hradu. Poplatek ve výši 950 Kč je potřeba po Vašem přijetí zaslat co nejdříve. Potvrdíte tím, že jste si účast nerozmysleli a opravdu přijedete. Na tento tábor Vám může přispět tvůj zaměstnavatel a u účastníků/nic do 18 let zaměstnavatel rodičů. Pokud bys takovou možnost měl(a) a zároveň budeš přijat(a) na náš tábor, dej nám o tom prosím co nejdříve vědět. Budeme od tebe totiž potřebovat zaslat údaje nutné pro vystavení faktury pro zaměstnavatele (IČO, název a adresa firmy, atd.). A u účastníků/nic, kterým by na tábor přispěl zaměstnavatel rodičů, navíc email, telefon či jiné spojení na rodiče.

Klub pratel lukova
Základ Vytvořil Raymont Piklík - 2014