Úvod Pražský klub Organizátorům Hnutí Brontosaurus

 Klub přátel Lukova
Úvod
O nás
Hrad Lukov
Místa kam jezdíme
Jak se zapojit
Organizátoři
Kursy, školení
Napsali o nás
Naši partneři
Kontakty

 Forum

 Plánované akce

 Kronika - fotogalerie
2012
2011
2010
2009 a starší

 Lukovské království
Jméno:
Heslo:
 

wired by CESNET2

Klub přátel Lukova

Připomínky ke stránkám,
fotky, texty...
posílejte na
vera(tečička)konupkova
(zavináček)
centrum(bod)cz

© 1996 - 2009
>>Úvod >>O nás

Co jsme vlastně zač?
Podle oficiálních zdrojů se jedná o základní článek (jeden z cca 31) Hnutí Brontosaurus, což je nezisková organizace pro děti a mládež. Neoficiálně jsme království v čele s královnou, jejím rádcem a spoustů sebevědomých šlechtičen a šlechticů okolo. :-)
Pokud to budeme chtít rozvést, tak jsme skupina nadšenců, kteří spolu organizují akce (především na hradech a zámcích) pro známé i neznáme a rozhodně se nedovedeme nudit.

V každém království musí existovat královský dvůr,...
Jinak by to nebylo pořádné království! Ten dnes tvoří několik skupinek, které můžete potkat nejenom na Lukově, ale i na jiných hradech a zámcích i dalších místech.
V žádném případě se nenechte zneklidnit dosud velmi klidnou politickou situací v naší zemi, neboť královské agenty dnes můžeme nalézt všude a nějaká demokracie tu brzo skončí! Sláva královně!! 8-)
KRÁLOVSKÝ DVŮR dnes tvoří velmi mocné, charismatické osobnosti, které by pro svou královnu položili i vlastní život, jen kdyby jim dostatečně zaplatila.
Díky tomu že se o nás vcelku málo ví, naše sdružení dostává jistý konspirativní charakter, což rozhodně není na škodu, když chce človek občas vyjít z domu bez masky na obličeji. ;)

A proč vůbec hrad Lukov?
Je to osud... každý z nás na něm strávil několik dní a toto místo má natolik kouzelnou magickou přitažlivost, že nás všechny různého věku, zájmů, drží tak trochu pohromadě. sonna.com.ua/catalog/pokryvala/
Na Lukově pořádáme především velkolepé tábory.
A hlavně je zde připravováno tajné konspirativní spiknutí ...

Co dalšího dodat?
Nic! Všechno je totiž děsně tajné!!

   Dokumenty (.pdf)
starší
(strpení, na doplnění se pracuje)

Hnutí Brontosaurus 11.06. 2007

Hnutí Brontosaurus (HB) je české občanské sdružení dětí a mládeže, zaměřené na ekologickou výchovu, péči o životní prostředí, památky a ochranu přírody a krajiny. Jeho historie sahá do roku 1974. Samostatným nezávislým občanským sdružením se stalo v lednu 1990. Je členem mezinárodních organizací, např. YEE. HB spolupracuje s dalšími mládežnickými a ekologickými organizacemi u nás i v cizině. Hnutí Brontosaurus tvoří jednotlivé základní články, které mají také samostatnou právní subjektivitu. Každý článek vyvíjí samostatnou činnost v souladu s programovými cíly HB.
V roce 2006 má HB cca 1050 členů sdružených do 31 základních článků.
Typickým druhem akcí jsou třídenní víkendovky a prázdninové tábory. Na těchto akcích je část věnována přímé práci pro přírodu (sázení stromků, kosení luk, práce na chráněných územích, pomoc biofarmám apod.) nebo památky (hrady, zámky, muzea, skanzeny apod.), zbytek akce tvoří hry, přednášky, sportovní aktivity a další činnosti, tedy vše co se dá shrnou pod pojem zážitková pedagogika.
Všechny akce Hnutí Brontosaurus jsou vykonávány dobrovolníky bez nároku na finanční odměnu.
Za rok je uspořádáno přibližně 400 víkendových akcí a 50 táborů, spousta přednášek, výstav a výukových programů.

Věra Konůpková


Základní článek Hnutí Brontosaurus Klub přátel Lukova (ZČ HB KPL) 11.06. 2007

Základní článek Hnutí Brontosaurus Klub přátel Lukova (ZČ HB KPL) je jeden z největších článků Hnutí Brontosaurus a zároveň patří mezi nejstarší. Svou právní subjektivitu získal na jaře r. 1990. Vznikl z brontosauří skupiny pracující již od roku 1983 na zřícenině hradu Lukov v okrese Zlín.

V současné době máme cca 120 členů, z toho celkem 70% členů do 26 let. Do výčtu můžeme zahrnout i zhruba 50 dalších příznivců a podporovatelů. Filozofie Klubu přátel Lukova vychází z programových cílů Hnutí Brontosaurus.

Naší hlavní činností jsou letní tábory, víkendové akce a příprava vedoucích. Letní tábory probíhají na hradě Lukov, jsou určeny pro neorganizovanou mládež od 15 do 26 let, nebo pro rodiče s dětmi. Na hradě Lukov se pod odborným vedením zabýváme údržbou a opravami Lukovské hradní zříceniny, včetně archeologického výzkumu. Pořádáme výstavky na hradě i na Obecním úřadě v Lukově. Také jsme se spolupodíleli na vydání dvou brožur pro návštěvníky hradu.
Víkendové akce jsou určeny pro stejné skupiny, probíhají celoročně na hradech a zámcích po celé republice. Hlavním cílem všech akcí je, vytvářet u dětí a mládeže kladný vztah k životnímu prostředí a historii, zároveň pomocí her a vlastní práce napomoci i k jejich všeobecnému rozvoji osobnosti.

Naše akce jsou financovány za podpory MŠMT, grantů, darů nadací a spolků.

Od svého vzniku úzce spolupracujeme s místními úřady (především místní úřad v obci Lukov), občanskými sdruženími (především Spolek přátel hradu Lukova (SPHL)) a dalšími neziskovými organizacemi. V letech 1995-2000 jsme spolupracovali s americkou organizací Global Works. Jednalo se se především o čtrnáctitýdenní prázdninové pobyty amerických studentů na hradě Lukov.

Věra Konůpková