Úvod Pražský klub Organizátorům Hnutí Brontosaurus

 Klub přátel Lukova
Úvod
O nás
Hrad Lukov
Místa kam jezdíme
Jak se zapojit
Organizátoři
Kursy, školení
Napsali o nás
Naši partneři
Kontakty

 Forum

 Plánované akce

 Kronika - fotogalerie
2012
2011
2010
2009 a starší

 Lukovské království
Jméno:
Heslo:
 

wired by CESNET2

Klub přátel Lukova

Připomínky ke stránkám,
fotky, texty...
posílejte na
vera(tečička)konupkova
(zavináček)
centrum(bod)cz

© 1996 - 2009
>>Úvod >>6

staré aktuality >>7 >>6 >>5 >>4 >>3 >>2 >>1

Hrad Lukov ožije nočními projekcemi 1.10.2009
Opravdu zcela vyjímečný zážitek se chystá v sobotu 3. 10. v rámci akce Dobrá Šajna na hradě Lukově. Setmělé hradby, stěny a hradní věžička ožijí po západu slunce projekcemi vytvořenými mladými umělci přímo na míru architektury ruin prastarého hradu - a to pouze na jedinou noc! Hradby a zbytky původních budov budou nasvíceny několika velkoplošnými projekcemi. V hradních prostorech pak naleznete pár interaktivních instalací, světelných obrazů a objektů. Jedná se o unikátní projekt tohoto druhu na Zlínsku a dost možná i na celé Moravě, tak si ho nenechte ujít!

Akce začíná již v 18:00 divadelním představením divadla Hvizd známým svým neotřelým vyprávěcím stylem a poutavými příběhy. Od 19:00 se pak naplno rozjede hudební produkce na hlavním pódiu, kde se do tří hodin do rána vystřídá 10 interpretů se svými koncerty a elektronickými livesety. Můžete se těšit na vystoupení skupiny Opuka, dvojic Helmer&Cil, Hugo&Zoe a 42:43 asi, a jednočlených projektů Alef, Intuitive Lab, Petite Pigeon, Freak One a Mrk.

Na vizuální stránce akce se bude podílet celá plejáda obrazotvůrců. Jmenovitě se jedná tyto interprety: Asi VJ, Beata Spáčilová, Cabowitz, Francesco, Helmer, Kbcz, Martin Blažíček, Moire, oRx-qX, Pitch the Glitch, Puk Puk, Shq, Už Aj, Vilda Novák a W_Noise.

Kromě již zmíněných projekcí a hudebního programu budou mít návštěvníci možnost shlédnout a v některých případech i interaktivně vyzkoušet instalace, objekty a obrazy rozmístěné v hradních# prostorách. Bude se jednat o objekty z dílny Cil, JSFABB a Čerta a Káči, dále pak o světelné obrazy Filipa Langa a o interaktivní instalace od Jiřího Suchánka a Moire.
Po celý den se také můžete stát součástí site-specific happeningu tureckého umělce a výtvarníka Denizcana Yuzgula a jeho přátel.

Akci připravuje občanské sdružení Hucot ve spolupráci se Spolkem přátel hradu Lukova, za podpory Univerzity Tomáše bati Zlín, Krajské galerie výtvarného umění, Fakulty výtvarného umění Brno a firem Výškaři.cz a Kinoservis. Přijďte - jste vítáni! Oheň na zahřátí zvenku i teplé občerstvení na zahřátí zevnitř zařízeno. Vstup na akci je vlastní nebezpečí. Více informací najdete na www.hucot.cz a www.hradlukov.cz
Jura Holík » pozvánka

Den prezentace hradu Lukova 24.8.2009
Srdečně vás zveme na Den prezentace hradu Lukova, který se uskuteční v neděli 30. srpna 2009 na hradě Lukově. V sobotu 29. srpna od 9.00 se koná brigáda. Budeme uklízet hrad a připravovat se na Den prezentace. Těšíme se na vaši účast.
Jura Holík » pozvánka

Brontosauři a Lukov v TV! :-) 23.7.2009
O Brontosaurech na Lukově se mluvilo v regionální televizi. Tentokrát dne 14.07.2009 05:00 Zdroj: TV RTA. K počtení a kouknutí viz odkaz níže... Nebo po přihlášení do interních stránek je možné video stáhnout v sekci " Napsali o nás".
Věra » TV RTA

A psalo se ve Zlínských novinách 12.7.2009 23.7.2009
Netradiční prohlídku nabídl návštěvníkům v sobotu 11. července hrad Lukov. Desítky rodičů sem přivedly své děti, aby si vyslechly strašidelnou pověst a osobně se seznámily s jejími aktéry... Na stránkách je i video! :-)
Věra » Zlínský deník + video!

Ahoj! 19.7.2009
Na Lukově proběhli již 3 naše tábory pro rodiče s dětmi. V současné době tam běží turnus " Vražda v Ankh-Morporku" a podle dostupných zpráv jsou všichni v pohodě (kromě puchýřů z bot a zakeřňáckých přísavek klíšťat :-() a snad spokojeni :-) Snad se tu brzo objeví fotky z táborů ... a ještě jeden tábor nás čeká! Choceňáci :)
Věra

Hrad Lukov v TV! :-) 19.7.2009
O Lukově se opět mluvilo v televizi. Tentokrát v čase "Toulavé kamery" a před kamerou se blísknul Jura :-) K počtení a kouknutí viz odkaz níže...
Věra » Toulavá kamera

Vážení přátelé! 30.6.2009
Spolek přátel hradu Lukova a Sbor dobrovolných hasičů v Lukově Vás srdečně zvou na STRAŠIDELNOU PROHLÍDKU HRADU LUKOVA ,
která se koná v sobotu 11. července 2009 od 17:00 hodin na hradě Lukově
Vstupné: dospělý 50 Kč, dítě (od 6 do 14 let) 30 Kč
Prohlídky budou probíhat v třicetiminutových intervalech dle početnosti skupiny
Možnost zakoupení upomínkových předmětů a občerstvení
Na Vaši návštěvu se těší rytíř Arnošt
Jiří Holík (SPHL) » pozvánka

Vážení přátelé, 22.6.2009
všem připomínám, že v sobotu 27. června 2009 od 9:00 hodin bude plánovaná brigáda. Podle počasí budeme pracovat buď na jižní zdi východního paláce nebo na omítnutí jižní zdi sklepení. Zítra - v úterý 23. 6. 2009 od 18:30 hodin bude na OU školení první pomoci a bezpečnosti práce. Pro služby v pokladně je školení povinné.
Jiří Holík (SPHL)

Konec romantiků... 24.5.2009
Vážení přátelé, včerejším dnem končí romantika na hradě!
S pozdravem
Jiří Holík (SPHL)

staré aktuality >>7 >>6 >>5 >>4 >>3 >>2 >>1