Úvod Pražský klub Organizátorům Hnutí Brontosaurus

 Klub přátel Lukova
Úvod
O nás
Hrad Lukov
Místa kam jezdíme
Jak se zapojit
Organizátoři
Kursy, školení
Napsali o nás
Naši partneři
Kontakty

 Forum

 Plánované akce

 Kronika - fotogalerie
2012
2011
2010
2009 a starší

 Lukovské království
Jméno:
Heslo:
 

wired by CESNET2

Klub přátel Lukova

Připomínky ke stránkám,
fotky, texty...
posílejte na
vera(tečička)konupkova
(zavináček)
centrum(bod)cz

© 1996 - 2009
>>Úvod >>1998 >>Ještěřička 01

LUKOVSKÁ JEŠTĚŘIČKA č. 1 / 1998

Informačník ZČ Hnutí Brontosaurus Klub přátel Lukova

Ahoj, kamarádi a kamarádky!

Hrad Lukov se sice uložil k zimnímu spánku, ale my nikoliv. Silvestrovskou akci nevedla Věrka, ale Ondra Surý, který chystá i další zimní akce. Bude-li sníh, v Hostýnkách se dobře běžkuje. V obou pokojích základny jsou již kamna, ikdyž jedna roura ještě chybí. Dřeva je po lese také dost. Jen vodu je možno pustit pouze, když nemrzne. Kanystrů je však dostatečný počet a na záchod se dá jít do lesa či do hospody. Skupinky mohou přijet i mimo termíny po domluvě s Jirkou Holíkem (domů 067/7912068, do práce 067/8524530). Dostaneme-li dotaci na víkendovky, proplatíme dodatečně jednu cestu, pokud vedoucí akci včas!! řádně vyúčtuje. Zvláště doporučuji jarní prázdniny, které po okresech probíhají po 2 měsíce. I na ně jsme žádali o dotaci. Brigády Spolku přátel hradu Lukova bývají poslední sobotu v měsíci, asi od 28.3. Ověřte si u Jirky Holíka přesný termín, chcete-li přijet.
 • 30.1.-1.2. Zimní hrátky s Pesistou. T.Adam, Bellova 30, Brno 23
 • 13.-15.2. Zimní hrátky Ondry Surého, 069/444591, 02/8551040/521, Emajl: shade@maya.cz
 • 20.-22.3. Vítání jara s Ondrou Surým
 • 9.-13.4. Velikonoce ??? kdo povede ???
 • 30.4.-3.5. Čarodějnice (s povinným proškolením ved. PsB) vedu já.
 • 7.-10.5. volné, doporučuji Boj o zlaté trenky v Třebíči
Na jaře ještě budou 2 školeníčka OHB s brigádičkou na našich rodinných latifundiích a 2 popovodňové brigády asi ve Fryštáku. Na ty hledáme vedoucí.

Nadace Rozvoje občanské společnosti má totiž peníze z PHARE programu EU na pomoc nevládních organizací obcím postiženým povodní. Protože NROS je spolehlivějším zdrojem financí než vládními balíčky omezené ministerstvo školství, napsal jsem projekt na několik víkendovek s úpravami veřejných prostranství v obcích. Pomoc nabízíme především těm obcím, které přispěly, ač samy byly postiženy povodní, na střechu vstupní věže Lukova. Jednal jsem s Lukovem, Fryštákem, Uherským Hradištěm, budu jednat se Zlínem a Kašavou. Na tyto akce nakoupíme i nějaký nový materiál (kbelíky, pily, sekery, lopaty, kolečka, rukavice aj.), který potom využijeme i na hradě. I tato akce by se mohla rozjet už o jarních prázdninách, jeden den jí věnujeme i na turnusech PsB.

Organizátorům HB již snad přišly formuláře pro inzerci PsB. Do Mladého světa to chceme dát již začátkem února, aby inzerce vyšla dřív, než bude mít každý léto obsazené. Posílejte je přese mne, aby se tam nějaký turnus neobjevil omylem zase dvakrát.
 

Termíny PsB hrad (věž) Prádla + základna

 • 27.6.-6.7. ? Václavka (R+D)
 • 6.-15.7. ?(+ Iva PŠN a Američani) George (R+D)
 • 15.-25.7. Eva & hradecký Spol. ?
 • 25.7.-2.8. ? ?
 • 2.-15.8. Věrka + Jura George (OHB 1.-9.8.)
 • 15.-28.8 Marga (včetně základny, prosí nenavštěvovat !!!)
 • 28.-31.8. víkendové setkání účast. PsB, valná hromada KPL
O otazníky se pravděpodobně podělí Ivuša+Maťa+Pesista, Milánek & Spol., možná Marvin+Maťa Procházková, případně bude ještě jeden turnus pro rodiče s dětmi či Maryšovi rytíři. Uvedené začátky a konce turnusů platí pro pobyt na hradě, kam (nebo odkud) je možné pár dní putovat.
 

Oprava údajů minulé Ještěřičky:

 1. žádný ZČ HB není v Olomouci
 2. na PsB jsme dostali jen 35.750,-Kč, na víkendovky 13.740,-Kč.
Asi jsem málo zdůraznil, že se mi máte ozvat, zda chcete být členy KPL (hromadnou přihlášku dodali jen Pesista, Milánek a já + Honza Košťál). Za členy se loni znovu přihlásili pouze Joanna Kulyk, Lenka Zárubová, Anna Žďárská, Martin Ivan, Veronika Jungová, Jirka Michalík, Honza Kopa, Marek Bulíř a Vybíralovi. Členství jsme prodloužili 65 starým psům, co byli loni opět na PsB, dalších 30 se loni přihlásilo nově na hromadných přihláškách. Mezi ně jsem zařadil i několik Věrčiných účastníků, kteří jezdí dál na víkendovky. Stejně by se měli oficiálně přihlásit, což se týká i nových účastníků turnusů Ivuši a Dušana, jehož hromadná přihláška uplavala při povodni. Členství jsme ponechali též 45 starým psům, co loni sice nebyli na PsB, ale jsou OHB či rodinní příslušníci účastníků nebo jsem s nimi ve spojení. Zbylých 75 členů jsou již členové bývalí.

Ještěřičku či Ještěra by chtěli posílat jen Jirka Holík, Ondra Surý, Veronika, Martin a Irena Kopáčková. Na několik dalších jsem asi zapomněl, ozvěte se! Neozvete-li se, ušetříme, neboť tato Ještěřička je poslední, kterou množíme 200x. Další už bude snad jako příloha či součást Ještěra, který by měl od února začít znovu vycházet. Pokud na něj bude dotace, měl by stát ročně 70,-Kč, my připlatíme 20,-Kč. Bude však posílán jen těm, kdo se přihlásí. Neposílejte peníze v dopise, takové pošta ráda ztrácí. Lepší je složenkou na moji adresu nebo převodem na náš účet KPL: 992153-068/0800, variabilním symbolem je rodné číslo. Ještěřičku zkusíme rozesílat i E-mailem. Ondra ji možná dá zkrácenou i na Internet, kde by nyní mělo něco být na WWW.MAYA.CZ/~SHADE/ nebo WWW1.OSU.CZ/HOME/XBURDOVA/HS/HISTORY.HTM.  Pohodový rok přeje

V Praze 21. ledna 1998                                       George

ZČ HB KPL, Jiří Dražil, Španielova 1291/6, 163 00 Praha 6-Řepy,
tel. 02/3019775 večer, do zaměstnání 02/67005956, E-mail: kpl@email.cz
 
 
Přihláška za člena ZČ HB KPL
  

Souhlasím s cíli Hnutí Brontosaurus a přihlašuji se za člena KPL.

Jméno:  
Rodné číslo:  
Podpis:  
Adresa:  
E-mail:   Telefon:  
Se mnou se zároveň přihlašují tito rodinní příslušníci:
Jména: Rodná čísla: Podpisy: